Лiстапад
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
1
лiстапада|Ср
19:00 - 20:40
  • "У дні школьных канікулаў"
    Дзмітрый Смольскі
    Сівая легенда

    Ирина – Анастасия Москвина

    Роман – Дмитрий Шабетя (1 исп.)

    Кизгайло – Владимир Громов

    Любка – Оксана Якушевич

    Наймит – Олег Мельников

     

    null
    опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 16+

    Дирижер – Юрий Караваев

2
лiстапада|Чт
19:00 - 21:30
  • Іаган Штраус
    Лятучая мыш

    Генрих  – Александр Михнюк

    Розалинда  – Диана Трифонова

    Адель – Ирина Кучинская

    Альфред – Александр Гелах

    Князь Орловский – Екатерина Михновец

    Фальк – Андрей Клипо

    Блинд – Янош Нелепа

    Франк – Илья Певзнер

    Фрош – Руслан Маспанов

    Ида – Елена Бунделева

    Иван, Мастер Грома – Владислав Зозулько 

     

     

    null
    аперэта ў 3 дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

3
лiстапада|Пт
19:00 - 21:40
  • "У дні школьных канікулаў"
    Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия – Людмила Хитрова

    Зигфрид – Константин Белохвостик

    Ротбарт – Алексей Бояринов

    Шут – Дмитрий Уксусников

    null
    балет у 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

4
лiстапада|Сб
18:00 - 20:15
  • "У дні школьных канікулаў"
    Сяргей Баневіч
    Гісторыя Кая і Герды (Снежная каралева)

    Кай – Александр Михнюк

    Герда – Анастасия Храпицкая

    Снежная королева –  Дарья Горожанко (1-ое исп.)

    Фонарщик – Андрей Клипо 

    Северный олень – Василий Ковальчук

    Атаманша – Андрей Селютин

    Маленькая разбойница – Елена Таболич

    Бабушка – Ольга Малиновская 

    Тролли – Владислав Зозулько, Андрей Матюшонок

    Горожане, разбойники – Юрий Болотько, Сергей Лазаревич,  Дмитрий Трофимук

     

    null
    опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 6+

    Дирижер – Юрий Караваев

5
лiстапада|Вс
11:00 - 13:15
  • "У дні школьных канікулаў"
    Сяргей Баневіч
    Гісторыя Кая і Герды (Снежная каралева)

    Кай – Александр Гелах

    Герда – Анастасия  Михновец

    Снежная королева – Дарья Горожанко

    Фонарщик – Дмитрий Шабетя

    Северный олень – Александр Кеда

    Атаманша – Андрей Селютин

    Маленькая разбойница – Ольга Малиновская

    Бабушка – Нина Шарубина

    Тролли – Владислав Зозулько, Андрей Матюшонок

    Горожане, разбойники – Юрий Болотько, Сергей Лазаревич, Руслан Маспанов

     

     

    null
    опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 6+

    Дирижер – Юрий Караваев 

5
лiстапада|Вс
18:00 - 19:45
  • "У дні школьных канікулаў"
    Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

    Жар-птица – Алина Руденко
    Иван-царевич – Игорь Артамонов
    Царевна – Аполлинария Картавцева
    Кощей Бессмертный – Алексей Бояринов (1-ое исп.)

    null
    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Рэкамендаваны ўзрост 6+

  • "У дні школьных канікулаў"
    Мікалай Рымскі-Корсакаў
    Шэхеразада

    Зобеида –  Елизавета Мусорина (1-ое исп.)

    Золотой раб – Андрей Бариев (1-ое исп.)

    Шахрияр – Антон Кравченко 

    Шахземан – Михаил Борознов

    Три одалиски – Татьяна Уласень, Анастасия Вилар (1-ое исп.), Анастасия Ярещенко 

    Главный евнух – Артем Задворнов

     

    null
    балет у адной дзеі
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

5
лiстапада|Вс
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Чатыры сезоны кахання"

    Солистка – Татьяна Петрова 
    Партия фортепиано –  Анастасия Дубовская 

    null

    Рэкамендаваны ўзрост 12+

8
лiстапада|Ср
19:00 - 21:25
  • Адольф Адан
    Жызэль

    Жизель – Людмила Хитрова

    Альберт – Иван Камышов

    Мирта – Александра Борисова (1-ое исп.)

    Ганс – Антон Кравченко

    Батильда – Татьяна Уласень

    Герцог –  Михаил Борознов

    Па-де-де – Аполлинария Картавцева, Антон Огродник

     

    null
    балет у 2 дзеях 
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

9
лiстапада|Чт
19:00 - 21:55
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Чароўная флейта

    Царица ночи – Мария Булда

    Зарастро – Дмитрий Капилов

    Тамино – Юрий Городецкий

    Памина – Татьяна Гаврилова

    Папагено – Алексей Макшанцев (1 исп.)

    Папагена – Ольга Малиновская

    Моностатос – Иван Березин (1 исп.)

    Оратор – Руслан Маспанов 

    Первая Дама – Марина Лихошерст

    Вторая Дама – Елена Золова

    Третья Дама – Крискентия Стасенко

    Первый жрец, воин – Юрий Болотько (1 исп.)

    Второй воин – Владислав Зозулько

    Второй жрец – Руслан Маспанов 

    1-й мальчик – Анастасия Михновец

    2-й мальчик – Диана Трифонова

    3-й мальчик – Дарья Горожанко 

     

    null
    опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

10
лiстапада|Пт
19:00 - 21:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария – Виктория Тренкина

    Зарема – Елизавета Мусорина 

    Гирей –  Антон Кравченко

    Вацлав – Денис Шпак

    Нурали – Владимир Руда

     

     

    null
    балет у 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

10
лiстапада|Пт
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "У час шумнага балю..."

    Исполнители - Юрий Городецкий, Татьяна Гаврилова, Олег Мельников, Екатерина Михновец, Александр Гелах, Андрей Матюшонок, Татьяна Петрова, Елена Бунделева, Денис Янцевич, Нина Шарубина, Марина Лихошерст, Елена Золова, Сергей Лазаревич, Ольга Малиновская, Анна Гурьева, Александр Михнюк

    Партия фортепиано - Мария Токарь

    null

    Рэкамендаваны ўзрост 12+

11
лiстапада|Сб
18:00 - 21:00
  • Джаакіна Расіні
    Севільскі цырульнік

    Граф Альмавива –  Андрей Матюшонок

    Фигаро – Денис Янцевич

    Бартоло – Илья Певзнер

    Розина – Анастасия Михновец 

    Базилио – Андрей Селютин

    Берта – Екатерина Михновец

    Фиорелло – Руслан Маспанов

    Офицер – Дмитрий Трофимук

     

    Прэм`ера
    null
    камічная опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

12
лiстапада|Вс
18:00 - 20:55
  • Да 190-годдзя з дня нараджэння Аляксандра Барадзіна
    Аляксандр Барадзін
    Князь Ігар

    Князь Игорь – Станислав Трифонов

    Ярославна – Мария Галкина

    Владимир Игоревич – Юрий Городецкий

    Князь Владимир Галицкий –  Андрей Селютин

    Кончак – Дмитрий Капилов (1-ое исп.)

    Кончаковна – Дарья Горожанко 

    Скула – Сергей Лазаревич

    Ерошка – Юрий Болотько

    Няня – Анна Гурьева (1-ое исп.)

    Гзак, половецкий хан – Владислав Зозулько (1-ое исп.)

    Дружина Галицкого – Александр Гелах, Андрей Клипо, Александр Краснодубский, Андрей Матюшонок, Янош Нелепа, Дмитрий Трофимук, Денис Янцевич, Владислав Зозулько, Руслан Маспанов, Святослав Сахаров, Иван Березин, Виктор Моисеев 

    null
    опера ў 2 дзеях з пралогам і эпілогам
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Юрий Караваев

14
лiстапада|Вт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Яўген Анегін

    Евгений Онегин – Владимир Громов

    Татьяна – Марта Данусевич

    Ольга – Дарья Горожанко

    Ленский – Андрей Матюшонок

    Князь Гремин – Андрей Валентий

    Ларина – Марина Лихошерст

    Няня – Оксана Якушевич (1 исп.)

    Ротный – Сергей Лазаревич

    Трике – Юрий Болотько

    Зарецкий – Дмитрий Капилов

    Запевала –  Юрий Болотько

    null
    опера ў 3 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Артем Макаров

15
лiстапада|Ср
19:00 - 21:15
  • Ганна Карэніна

    Анна Каренина – Виктория Тренкина

    Вронский – Денис Шпак

    Каренин – Игорь Артамонов

    Левин –  Владислав Коляда (1-ое исп.)

    Кити – Алина Руденко

    Стива – Антон Кравченко

    Долли – Екатерина Зиновьева-Провалинская

    Бетси –  Татьяна Уласень

     

    null
    балет ў 2 дзеях на музыку Пятра Чайкоўскага
    Рэкамендаваны ўзрост 16+

    Дирижер – Николай Колядко

17
лiстапада|Пт
19:00 - 21:15
  • Джакама Пучыні
    Багема

    Мими – Татьяна Петрова

    Мюзетта – Клавдия Потемкина

    Рудольф – Александр Михнюк

    Марсель – Денис Янцевич

    Шонар – Александр Краснодубский

    Колен – Дмитрий Капилов

    Парпиньоль – Виктор Менделев

    Бенуа – Руслан Маспанов (1 исп.)

    Альциндор – Владислав Зозулько (1 исп.)

    Сержант – Виктор Моисеев (1 исп.)

     

    null
    опера ў 4 дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Артем Макаров

    Опера "Багема", запланаваная да паказу 16 лістапада, пераносіцца на 17 лістапада. Білеты сапраўдныя альбо падлягаюць вяртанню ў касу тэатра.

18
лiстапада|Сб
18:00 - 20:40
  • Джакама Пучыні
    Тоска

    Тоска – Анастасия Малевич

    Каварадосси – Сергей Франковский

    Скарпиа – Владимир Громов

    Анжелотти – Дмитрий Капилов

    Шароне –  Андрей Клипо

    Сполетта –  Янош Нелепа

    Ризничий – Андрей Селютин

    Тюремщик – Олег Мельников

     

    null
    опера ў 3 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Артем Макаров

19
лiстапада|Вс
18:00 - 20:25
  • Адольф Адан
    Жызэль

    Жизель – Елизавета Мусорина

    Альберт – Константин Белохвостик

    Мирта – Анна Барабанова

    Ганс – Юрий Ковалев

    Батильда – Татьяна Уласень

    Герцог –  Михаил Борознов

    Па-де-де – Анастасия Волошко, Дмитрий Уксусников

     

    null
    балет у 2 дзеях 
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Артем Макаров

19
лiстапада|Вс
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    МІЛОНГА З "СЕРАНАДАЙ"

    Исполнители - Татьяна Третьяк, Оксана Якушевич, Александр Краснодубский, струнный квинтет "Серенада" (Марина Новак, Елена Макуца, Сергей Третьяк, Денис Макаревич, Павел Приемка), Виталий Дубовик (гитара), артисты балета  Надежда Филиппова и Денис Шпак.

    null

    Рэкамендаваны ўзрост 12+

21
лiстапада|Вт
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Новае дыханне"

    Исполнители: «А.M.A.D.I.S. Brass» – Дмитрий Горбачук, Александр Антанович,  Артем Могилевцев, Андрей Михалевич, Виктор Яриновский, Михаил Константинов; ансамбль тромбонистов оркестра Большого театра Беларуси

    Партия фортепиано – Юлия Щербакова

    null

    Рэкамендаваны ўзрост 12+

22
лiстапада|Ср
19:00 - 22:20
  • Гастролі на сцэне тэатра
    Мікалай Рымскі-Корсакаў
    ЦАРСКАЯ НЯВЕСТА

    Грязной – Эльчин Азизов
    Марфа – Ольга Селиверстова
    Любаша – Агунда Кулаева
    Лыков – Бехзод Давронов
    Собакин – Андрей Валентий
    Малюта – Николай Казанский
    Бомелий – Петр Мелентьев
    Дуняша – Дарья Белоусова
    Сабурова – Елена Зеленская
    Петровна – Анна Мацей

    null
    Опера ў 4 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дырыжор - Канстанцін Чудоўскі
    Спектакль Вялікага тэатра Расіі

23
лiстапада|Чт
19:00 - 22:20
  • Гастролі на сцэне тэатра
    Мікалай Рымскі-Корсакаў
    ЦАРСКАЯ НЯВЕСТА

    Грязной – Андрей Потатурин
    Марфа – Анастасия Сорокина
    Любаша – Ксения Дудникова
    Лыков – Константин Артемьев
    Собакин – Андрей Валентий
    Малюта – Николай Казанский
    Бомелий – Петр Мелентьев
    Дуняша – Дарья Белоусова
    Сабурова – Елена Зеленская
    Петровна – Анна Мацей

    null
    Опера ў 4 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дырыжор - Канстанцін Чудоўскі
    Спектакль Вялікага тэатра Расіі

25
лiстапада|Сб
18:00 - 20:20
  • Гастролі на сцэне тэатра
    ІВАН ГРОЗНЫ

    Иван IV, царь – Артемий Беляков 
    Анастасия, его жена – Светлана Захарова 
    Князь Курбский – Денис Родькин 
    Звонари – Антон Кондратов, Сергей Кузьмин, Алексей Матрахов, Александр Смольянинов
    Скоромохи – Георгий Гусев, Виталий Гетманов, Андрей Кошкин 
    Бояре – Иван Алексеев, Евгений Головин, Никита Еликаров, Дмитрий Ефремов, Владислав Шевченко, Юрий Островский, Егор Хромушин 
    Боярыни  – Анна Балукова, Вера Борисенкова, Оксана Шарова, Екатерина Беседина
    Опричники – Александр Водопетов, Игорь Горелкин, Дмитрий Дорохов, Антон Савичев 
    Лики смерти –  Мария Шувалова, Мария Мишина, Станислава Постнова, Анастасия Звонкова, Татьяна Тилигузова 
    Вестники победы – Виктория Брилева, Ангелина Влашинец, Александра Трикоз, Ана Туразашвили, Софья Шатохина 

     

    null
    балет у 2 дзеях на музыку Сяргея Пракоф'ева
    Рэкамендаваны ўзрост 16+

    Дырыжор - Павел Клінічаў
    Спектакль Вялікага тэатра Расіі

26
лiстапада|Вс
18:00 - 20:20
  • Гастролі на сцэне тэатра
    ІВАН ГРОЗНЫ

    Иван IV, царь – Михаил Лобухин
    Анастасия, его жена – Анна Никулина
    Князь Курбский – Егор Геращенко
    Звонари – Антон Кондратов, Сергей Кузьмин, Алексей Матрахов, Александр Смольянинов
    Скоромохи – Георгий Гусев, Виталий Гетманов, Андрей Кошкин 
    Бояре – Иван Алексеев, Евгений Головин, Никита Еликаров, Дмитрий Ефремов, Владислав Шевченко, Юрий Островский, Егор Хромушин 
    Боярыни  – Анна Балукова, Вера Борисенкова, Оксана Шарова, Екатерина Беседина
    Опричники – Александр Водопетов, Игорь Горелкин, Дмитрий Дорохов, Антон Савичев 
    Лики смерти –  Мария Шувалова, Мария Мишина, Станислава Постнова, Анастасия Звонкова, Татьяна Тилигузова 
    Вестники победы – Виктория Брилева, Ангелина Влашинец, Александра Трикоз, Ана Туразашвили, Софья Шатохина 

     

    null
    балет у 2 дзеях на музыку Сяргея Пракоф'ева
    Рэкамендаваны ўзрост 16+

    Дырыжор - Павел Клінічаў
    Спектакль Вялікага тэатра Расіі

26
лiстапада|Вс
18:30 - 19:20
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Мікалай Рымскі-Корсакаў
    Моцарт і Сальеры

    Моцарт – Андрей Матюшонок

    Сальери – Дмитрий Капилов

     

    null
    Драматычныя сцэны А.Пушкіна. Опера ў адной дзеі
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Юрий Караваев

30
лiстапада|Чт
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Да 210-годдзя Джузэпэ Вердзі
    КАНЦЭРТ «ОПЕРА ДАЎЖЫНЁЮ Ў ЖЫЦЦЁ»

    Исполнители – Нина Шарубина, Сергей Франковский, Оксана Якушевич, Татьяна Третьяк, Татьяна Петрова, Татьяна Гаврилова, Юрий Городецкий, Елена Золова, Дмитрий Капилов, Александр Михнюк.

    Партия фортепиано – Мария Токарь
    Ведущая – Ольга Кажгалиева

    null

    Рэкамендаваны ўзрост 12+

Партнёры